Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowotnej

21 marca 2026 r. w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Łodzi przy ul. Aleksandrowskiej 61/63 odbył się pierwszy „Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowotnej”.

Spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Wydarzenie miało charakter otwarty i przyciągnęło liczne grono uczestników, w tym szczególnie wielu młodych ludzi, którzy chętnie korzystali z dostępnych w tym dniu badań i konsultacji. Dużą popularnością cieszyły się przygotowane stoiska profilaktyczne, przy których można było skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu glukozy, analiza składu ciała czy obliczenie wskaźników zdrowotnych. Uczestnicy chętnie korzystali również z konsultacji specjalistów — profilaktyka, pielęgniarek, położnej, fizjoterapeutów oraz dietetyka, od których mogli dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia.

Istotnym elementem wydarzenia była edukacja zdrowotna, w tym nauka samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów, która spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze i stanowiło wartościową inicjatywę na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej oraz promowania profilaktyki i wczesnej diagnostyki wśród mieszkańców regionu. Szczególnie miło było nam gościć Pacjentów, którzy poprzez liczne pytania wykazywali ogromne zaangażowanie w kwestie poprawy swojego stanu zdrowia.

W „Dniu Otwartym Profilaktyki Zdrowotnej” wzięło udział 47 osób, łącznie udzielono 128 edukacji zdrowotnych i wykonano 127 pomiarów (RR, glukoza, analiza składu ciała, pomiary antropometryczne).