Drugi Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowotnej

Drugi „Dzień Otwarty Profilaktyki Zdrowotnej”, który odbył się 09 czerwca 2026 r. w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Łodzi przy ul. Aleksandrowskiej 61/63, spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców pobliskich osiedli. Wydarzenie miało charakter otwarty i przyciągnęło liczne grono uczestników, którzy chętnie korzystali z dostępnych w tym dniu badań i konsultacji.

Dużą popularnością cieszyły się przygotowane stoiska profilaktyczne, przy których można było skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak:
✅pomiar ciśnienia tętniczego,
✅oznaczenie poziomu glukozy,
✅analiza składu ciała
✅obliczenie wskaźników zdrowotnych.

Uczestnicy chętnie korzystali również z konsultacji specjalistów — profilaktyka, pielęgniarki, położnej, fizjoterapeutów, dietetyka oraz logopedy, od których mogli dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia.
Istotnym elementem wydarzenia była edukacja zdrowotna, w tym nauka samobadania piersi z wykorzystaniem fantomów, nauka emisji głosu która spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników.
Wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze i stanowiło wartościową inicjatywę na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej oraz promowania profilaktyki i wczesnej diagnostyki wśród pobliskich mieszkańców.
Szczególnie miło było nam gościć Pacjentów, którzy poprzez liczne pytania wykazywali ogromne zaangażowanie w kwestie poprawy swojego stanu zdrowia.
W „Dniu Otwartym Profilaktyki Zdrowotnej” wzięło udział 56 osób, łącznie udzielono 131 edukacji zdrowotnych, przeprowadzono 2 prelekcje na temat prozdrowotnego stylu życia i wykonano 112 pomiarów (RR; glukoza; analiza składu ciała: tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa, tłuszcz wisceralny; pomiary antropometryczne: waga, wzrost, obwody; wskaźniki: BMI, WHR).
O dacie kolejnego wrześniowego „Dnia Otwartego Profilaktyki Zdrowotnej” poinformujemy wkrótce.